Архіви
-
Український Стоматологічний Журнал
Том 2 № 2 (2023)Journal Title: Ukrainian Dental Journal
Title abbreviation: UDJ
DOI: 10.56569/UDJ.2.2.2023
УДК: 616.314(477)(05)
Відсутність доказів не є доказом відсутності: повідомлення від редакторів
Зростання доказової бази неодмінно пов’язано із варіативністю якості доказів, які вона накопичує, та проблемою їх коректної інтерпретації і аналізу, для формування найбільш науково-обґрунтованих та клінічно-значущих висновків. Етап коректного опрацювання інформації у нинішній час зайняв своє, очевидно, домінантне місце в ієрархічній структурі науково-технічного прогресу. Тільки правильно відібрана, належно опрацьована та відповідним чином проаналізована інформація – є надійним джерелом для професійного навчання та розвитку лікарів-стоматологів.
Третій номер «Українського стоматологічного журналу» характеризується значною варіативністю тематик представлених досліджень, демонструючи полівекторний характер розвитку стоматологічної науки у нинішній час, час нестримної діджиталізації та перегляду і деталізації уже усталених морфологічних концепцій.
У цьому номері читачі можуть ознайомитися із комплексним аналізом усіх доступних на сьогодні систематичних оглядів, присвячених вивченню ефективності техніки MARPE в ортодонтичній практиці в порівнянні із іншими підходами до лікування дефіциту трансверзальних розмірів верхньої щелепи. Крім того, у номері представлено та систематизовано релевантні критерії щодо діагностики верхньощелепового одонтогенного синуситу, виходячи із найбільш актуальних даних доказової бази, що може стати в значній пригоді лікарям-клініцистам. Також номер ознайомить читачів із найбільш новими підходами до формування каркасу в ході регенераторних ендодонтичних втручань, та дозволить більш глибоко зрозуміти переваги, недоліки та особливості реалізації кожного з них. У одній із публікацій журналу висвітлено питання проблематики використання ознак та наслідків ендодонтичного лікування, як доказів в ході проведення порівняльної дентальної ідентифікації, та деталізовано роль ендодонтії для практики судової стоматології в принципі. Такий широкий спектр тематик представлених досліджень вселяє віру у прогрес та константний розвиток стоматологічної науки в Україні та закордоном, віру у боротьбу, що має значення, віру у перемогу розуму над невігластво, у перемогу добра над злом.
Тому, шановні читачі, дозвольте представити Вам третій номер «Українського стоматологічного журналу» – журналу, який працює для Вас, і завдяки Вашій підтримці!
З переконанням у перспективу, з вірою у майбутнє, з науковим обґрунтуванням!
Головний редактор, Лариса Дахно
Заступник головного редактора, Мирослав Гончарук-Хомин -
Український Стоматологічний Журнал
Том 2 № 1 (2023)Journal Title: Ukrainian Dental Journal
Title abbreviation: UDJ
DOI: 10.56569/UDJ.2.1.2023
УДК: 616.314(477)(05)
Проблематика клінічного консенсусу в епоху штучного інтелекту: повідомлення від Редакторів
Цінність клінічної науки полягає у її продовжуваному і перманентному розвитку, корекції чи перегляді поглядів на постулати, що звично приймалися за константи, зміні або ж, навпаки, ще глибшому укоріненні класичних парадигм, їх доповненні та обрамленні у розрізі часу та прогресу.
Так і «Український стоматологічний журнал» – продовжує свою публікаційну діяльність, знайомлячи вітчизняних та міжнародних читачів із новими досягненнями стоматологічної галузі, новими доказами ефективності специфічних клінічних підходів, новими поглядами щодо змін, які чекають нас у майбутньому. Майбутньому, яке уже наступило, майбутньому, яке чекатиме нас уже завтра.
Другий номер нашого періодичного видання присвячений питанням комплексного стоматологічного лікування пацієнтів з різними формами порушень розвитку зубо-щелепового апарату. Зокрема, в даному номері вперше представлено об’єктивні дані щодо поширеності та основних причин затримки прорізування постійних зубів серед українських дітей, котрі потребують цільових ортодонтичних втручань. Крім того, другий номер журналу включає результати систематизації даних щодо можливостей стоматологічної реабілітації пацієнтів дитячого віку з діагнозом ектодермальної дисплазії – наймолодших пацієнтів з потребою проведення дентальної імплантації. На сторінках журналу також висвітлено особливості ортодонтичного камуфляжного лікування на основі деталізованого розбору конкретного клінічного випадку та розширеного огляду літератури. Всі ці тематики відображають не тільки потребу у пошуку консенсусних клінічних рішень при лікуванні пацієнтів з різними формами порушень зубо-щелепового апарату, але й підкреслюють існуючу дилему диференціації таких між категоріями адаптивної «норми» та власне «патології». Крім того, стоматологічні втручання у пацієнтів з різними формами зубо-щелеповий аномалій – це ще й один з інструментів їх соціалізації та підвищення рівня якості їх життя. Саме тому дані наукові роботи завжди актуальні, а досягнуті результати мають унікальне значення!
Клінічно корисною для читачів також буде публікація, в котрій представлений вдосконалений алгоритм гігієни ротової порожнини, адаптований до потреб ортодонтичних пацієнтів, що користуються незнімними типами ортодонтичних конструкцій.
І наостанок – про сучасні тренди застосування штучного інтелекту в ендодонтичній практиці: наскільки клінічно-доцільним та перспективно-вагомим є сучасні протоколи машинного навчання у стоматологічній галузі?
Про все це у найдрібніших деталях і у форматі результату міжнародної взаємодії – на сторінках другого номеру «Українського стоматологічного журналу».
Ніщо не зупинить ідеї, час якої настав!
Головний редактор, Лариса Дахно
Заступник головного редактора, Мирослав Гончарук-Хомин -
Український Стоматологічний Журнал
Том 1 № 1 (2022)Journal Title: Ukrainian Dental Journal
Title abbreviation: UDJ
DOI: 10.56569/UDJ.1.1.2022
УДК: 616.314(477)(05)
Вітальне повідомлення від Редакторів
Шановні читачі!
Ось і настав невідворотно той момент, коли велику роботу закінчено і для виправлення отриманого результату вже нічого зробити не можна. Проте шкідлива звичка до нескінченного перфекціонізму не відпускає. Однак, десь ми маємо зупинитися, і ось ви вже тримаєте в руках перший номер Українського стоматологічного журналу. Ми створили це видання з метою забезпечити простір для генерації знань, діалогу, критики, дебатів і співпраці між українською та міжнародною спільнотою стоматологів і вчених, а також представників суміжних спеціальностей.Електронне видання Журналу з відкритим доступом дає змогу всім читачам бути долученими до результатів проведених досліджень, наукових відкриттів і практичних розробок у галузі стоматології, отоларингології, анестезіології та брати безпосередню участь у постійному накопиченні знань.
Наш журнал є незалежним виданням і не має жодного потенційного фінансового або майнового конфлікту інтересів, який міг би вплинути на рішення про публікацію статті, тому ми запрошуємо вас стати повноправними учасниками наукового процесу, який ми разом здійснюємо.
Наше бачення полягає у створенні високоякісних публікацій, які будуть актуальними, складними, спонукати до роздумів і включатимуть різноманітні думки та точки зору від аспірантів, академічних дослідників і вчених, практиків і політиків в медицині та освіті.
Ми вітаємо оригінальні дослідження, описові та систематичні огляди, висновки експертів, огляди на основі випадків, короткі повідомлення, редакційні статті, листи, рецензії на книги, звіти про зустрічі та інформацію про пам’ятні історичні події та ювілеї.
Ми будемо прагнути підтримувати доступ до різноманітних знань у дедалі звужуючому корпоративному світі академічних публікацій. Ми раді, що ви приєдналися до нас як читачі, і сподіваємося, що ви також приєднаєтеся до нас як співавтори.
Голова редакційної колегії, Олексій Павленко
Головний редактор, Лариса Дахно